„Dobry start” – rusza nabór wniosków o 300+. Ważne zmiany w programie

Informujemy, że na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2021 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu ,,Dobry start’’, od dnia 1 lipca 2021 r. realizację tzw. wyprawki szkolnej czyli świadczenia 300+ przejmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Oznacza to, że GOPS Kraśnik nie będzie już zajmował się obsługą tych świadczeń. W związku z powyższym, wszelkie pytania dotyczące zasad przyznawania świadczenia oraz składania wniosków należy kierować do ZUS.

DOBRY START to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu Dobry start wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną – z portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content